U.S.A. | EUROPE | PRODUCTS PRESENTATION | in GURA urbei | TOP | E–MAIL PRINT | Ghidul LOCATARULUI | Online 5 Visits to the main pages: 185985 | counter and visits only for Romanian language pages (/Evenimente-Stiri-Noutati-Mondene/) | statistics added since of 22.08.2020 | The domains ( http://aePiot.com , http://aePiot.ro , http://allGraph.ro ) are for sale. To buy them please contact me. | If the page is too requested and you don't see results, try here VIEW - NEWS FROM ALL OVER THE WORLD or here VIEW - NEWS IN ROMANIAN LANGUAGE | This website uses cookies. Continue browsing involves their acceptance. | Arges News | captcha:

ARGESUL VORBESTE

ARGESUL VORBESTE | RoRec şi Primăria Piteşti organizează Ziua Internațională a Reciclării Deșeurilor Electrice

RoRec şi Primăria Piteşti organizează Ziua Internațională a Reciclării Deșeurilor Electrice


Articole de pe Argesul Vorbeste cu tine sau despre tine!

Concurs de zacuscă, dulceață și murături, de Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice! Deschiderea oficială a Sărbătorii Recoltei pe Valea Argeșelului la Mioveni - Târgul Meșterilor Populari!

Thu, 01 Oct 2020 00:00:00 +0300

În fiecare an, pe 1 octombrie este sărbătorită Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice. În cinstea acestei zile, Consiliul Local, Primăria și Centrul Cultural Mioveni, în parteneriat cu Asociaţia de Pensionari &bdq...(Citește tot articolul)

Concert de jazz la Filarmonica Pitești

Thu, 01 Oct 2020 00:00:00 +0300

Filarmonica Pitești organizează vineri, 2 octombrie, de la ora 19:00, la sediul de la Centrul Multifuncțional, primul concert de jazz al stagiunii, susținut de Petrică Andrei Trio, respectând toate regulile pentru evitarea contam...(Citește tot articolul)

Pitești: anulare a accesoriilor aferente obligațiilor bugetare principale restante la data de 31.03.2020

Thu, 01 Oct 2020 00:00:00 +0300

Prin Hotărârea Consiliului Local al Municipiului Pitești nr. 292/17.09.2020 a fost aprobată instituirea facilității fiscale de anulare a accesoriilor aferente obligațiilor bugetare principale restante la data de 31.03.2020 inclusiv, dator...(Citește tot articolul)

Anunț important de la Termo Calor

Thu, 01 Oct 2020 00:00:00 +0300

Primăria Municipiului Pitești, prin Termo Calor Confort S.A., anunță că, începând cu data de 1 octombrie 2020, va începe încărcarea cu apă a instalațiilor de alimentare cu energie termică pentru încălzire, &i...(Citește tot articolul)

Campanie pentru donare de plasmă

Thu, 01 Oct 2020 00:00:00 +0300

Reprezentanții Ministerului Afacerilor Interne au lansat o campanie pentru ca pacienții infectați cu coronavirus și care s-au vindecat să doneze plasmă pentru a-i ajuta pe alții aflați în stare mai gravă. ”Ne adresăm vouă, tu...(Citește tot articolul)

Gheorghe Stancu, un nou mandat de primar

Mon, 28 Sep 2020 00:00:00 +0300

Gheorghe Stancu (PSD) a obținut duminică, 27 septembrie, un nou mandat de primar al comunei Bascov. Alegătorii au apreciat deopotrivă programul său electoral, echipa cu care a venit în fața lor, cât și realizările incontestabile ...(Citește tot articolul)

La Bascov, educația este o prioritate

Mon, 14 Sep 2020 00:00:00 +0300

Cu ocazia începerii noului an școlar, primarul Gheorghe Stancu a transmis un mesaj în care arată că educația a fost și va rămâne o prioritate pentru administrația pe care o conduce. 'Dragi elevi, părinți și prof...(Citește tot articolul)

Trafic restricționat pe autostrada București - Pitești

Wed, 30 Sep 2020 00:00:00 +0300

Noi restricții de trafic sunt impuse azi pe autostrada A1 București - Pitești. Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că astăzi, până la ora 13:00, circulaţia este restricţionată pe a doua b...(Citește tot articolul)

Nicolae Georgescu: Medicii de familie au toate motivele să fie nemulțumiți!

Wed, 30 Sep 2020 00:00:00 +0300

Medicii de familie sunt nemulțumiți de intenția Guvernului de a reintroduce cardul de sănătate de la 1 octombrie! Acesta fusese scos din folosință pe perioada stării de urgență și a stării de alertă.'Sunt așadar solidar cu Societatea Na...(Citește tot articolul)

RoRec şi Primăria Piteşti organizează Ziua Internațională a Reciclării Deșeurilor Electrice

Wed, 30 Sep 2020 00:00:00 +0300

Piteștiul se implică, pentru a treia oară, în organizarea Zilei Internaționale a Reciclării Deșeurilor Electrice, alături de Asociația RoRec și partenerii locali de colectare. Ziua Internațională a Reciclării Deșeurilor El...(Citește tot articolul)

Muzică de film la Filarmonica Pitești

Wed, 30 Sep 2020 00:00:00 +0300

Filarmonica Pitești organizează joi, 1 octombrie de la ora 19.00, la sediul de la Centrul Multifuncțional, primul concert al lunii, respectând toate regulile pentru evitarea contaminării cu noul coronavirus. Astfel, se vor respecta hot ...(Citește tot articolul)

Guvernul PNL conduce România într-o direcție greșită și spre dezastru economic

Wed, 30 Sep 2020 00:00:00 +0300

Guvernul PNL conduce România într-o direcție greșită și spre dezastru economic, este de părere deputatul Simona Bucura Oprescu, secretar executiv al PSD Argeș.Cursul valutar a explodat, leul suferind o depreciere accentuată, fapt c...(Citește tot articolul)

Acuzații de fraudă electorală la Ștefănești

Tue, 29 Sep 2020 00:00:00 +0300

Situație incredibilă la Ștefănești, oraș în care alegerile locale au avut un final soldat cu o plângere fundamentată de fraudă electorală! Concret, ce s-a întâmplat? Ei bine, la ora 5 din dimineața zilei de după al...(Citește tot articolul)

PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE CONTRABANDĂ CU TUTUN

Tue, 29 Sep 2020 00:00:00 +0300

Peste 300 de kg de tutun şi aproximativ 4.000 de tuburi de ţigarete, au fost descoperite în urma perchezițiilor desfășurate, în această dimineaţă, de polițiștii argeşeni. În dimineaţa zilei de 29 septembrie a.c., poli ...(Citește tot articolul)

30 septembrie 2020 - Termen limită pentru depunerea notificării privind intenția de restructurare a obligațiilor bugetare

Tue, 29 Sep 2020 00:00:00 +0300

Agenția Națională de Administrare Fiscală reamintește că termenul limită de depunere a notificării, prin care se manifestă intenția de a beneficia de măsura de restructurare a obligațiilor bugetare restante, este data de 30 septembrie 202...(Citește tot articolul)

Finanțare europeană în valoare de peste 4 milioane de euro la Mioveni

Tue, 29 Sep 2020 00:00:00 +0300

Prin intermediul Programului Operaţional Infrastructură Mare (POIM) Spitalele din România implicate în lupta împotriva coronavirusului au putut beneficia de fonduri cu finanțare europeană, banii putând fi accesați pentru ...(Citește tot articolul)

Zilieri verificați în Argeș

Tue, 29 Sep 2020 00:00:00 +0300

Având în vedere atribuţiile specifice ale Inspecţiei Muncii stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, aprobat de Inspectorul General de Stat, în p...(Citește tot articolul)

Dan Stroe, din nou primar la Bradu

Tue, 29 Sep 2020 00:00:00 +0300

Dan Stroe (PSD) a câștigat un nou mandat de primar al comunei Bradu. Acesta a obținut 65% din voturile exprimate. Iată și mesajul primarului Dan Stroe, după câștigarea alegerilor: ”Dragii mei brădeni,În primul r...(Citește tot articolul)

Guvernul a emis normele după care tinerii fermieri primesc până la 50 ha!

Tue, 29 Sep 2020 00:00:00 +0300

Vești bune pentru tinerii fermieri! A fost adoptat un act normativ prin care se creează cadrul legal pentru completarea Programului de instalare a tinerilor fermieri. Hotărârea pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului ...(Citește tot articolul)

PNL şi USR fac majoritatea în Consiliul Local Pitești!

Mon, 28 Sep 2020 00:00:00 +0300

Rezultatele votului pentru Consiliul Local Piteşti. PNL şi USR fac majoritatea! După numărarea voturilor din 82 din cele 89 de secţii de votare din Piteşti, scorurile obţinute de principalii competitori politici sunt următoarele: PSD –...(Citește tot articolul)

ARGESUL VORBESTE

Argesul Vorbeste cu tine sau despre tine !

For advertising on the site or any other questions you have to say. Contact. | About.